Geri's game: grappig en geniaal

Slechts een kleine vijf minuten duurt de animatiefilm Geri's game van Jan Pinkava uit 1997. Het gaat over de oude Geri die een partijtje schaak speelt tegen... ja tegen wie eigenlijk? De Academy of Motion Picture Arts and Sciences was zo onder de indruk dat de Oscar voor beste korte animatiefilm aan deze film werd toegekend. U kunt dit juweeltje op Youtube bekijken, zie de video onder dit artikel.

Schaaktechnisch klopt er geen ene hout van, maar dat stoort in het geheel niet. We noemen dat gewoon 'artistieke vrijheid'. Toch geef ik u hieronder een filmpje op Youtube waar Geri's game haarfijn gefileerd wordt op schaaktechnische en andere fouten. Geri's game heeft velen geïnspireerd om een real life versie te maken; ook daarvan een voorbeeld hieronder.

Geri's game (blijkbaar mag deze niet ingesloten worden):
https://www.youtube.com/watch?v=9IYRC7g2ICg

Artistieke vrijheden in Geri's game:

Real life imitatie:

Reacties

Wat leuk, Rob! Ik ben zo vrij geweest om de YouTube-video's aan het artikel toe te voegen.

Dank je Kasper!

Hallo Rob en andere lezers,

Ik heb gezien dat er intussen een flink aantal versies zijn van dit filmpje.
Over 60 jaar komt er een filmpje: Giri's game !!

Het blijft een bijzonder filmpje. Toen hij net gemaakt was, dus net voor de eeuwwisseling, had Cor Schaaps ons er al eens op attent gemaakt. Toentertijd was er nog maar 1 versie, nu is er inderdaad een wildgroei.
Maar origineel blijft het!!