Het jaar van het Konijn

In het plaatselijk sufferdje (sorry Nieuwsblad Dijk en Waard, nu mag ik toch nog wel mijn tweewekelijkse Column blijven schrijven toch...?) las ik dat 2023 het jaar van het Konijn is. Ahwel in China dan. Ik dacht dat, dat een gunstig voorteken zou zijn. Op de 1e clubavond van het nieuwe jaar was "good old" Johan Wester mijn tegenstander. Het werd een partij om snel te vergeten. Een Korzakov-light is daarbij een uitstekend hulpmiddel. Ik speelde als een ouwe krant. Na een zestal pionzetten en één paardzet en nog wat obscure zetten, besloot ik deze nog een keer te spelen; ik gaf een gezonde pion weg in het centrum en mijn stelling stortte vrij snel in (elkaar). Laat dat maar aan Johan over. Het was spartelen tegen de bierkaai. Kijk zo heb ik toch weer iets nieuws toegevoegd aan de Nederlandsche taal nietwaar (met sch).

Vrijdag ging het V1 team op bezoek bij Castricum. In eerste instantie dacht men een speler te kort te hebben, dus werd Richard Gooijers opgetrommeld. Bleken de mannen toch met zijn vijven te zijn. Gerard Reijnen gaf zijn plaats vrijwillig (hoop ik) ter beschikking. Op bord 3 en 4 kwamen er keurige overwinningen tot stand door Tom Lambooij en Kacper Paraszczuk. Als een leraar van Kacper strafwerk wil geven zou ik zeggen schrijf maar 100 keer zijn achternaam over (Dat zal ze leren). Ach volgens mij wordt er helemaal geen strafwerk meer gegeven. Nee, wij dan vroeger bij Hottinga in de klas. Als die op zondag een baggerwedstrijd met het eerste van SVW had gespeeld, nou dan hield je, je maandagochtend wel koest. Terzake. Op de borden 1 en 2 bleef Heerhugowaard ook ongeslagen en kwamen er twee zwaar bevochten remises op het uitslagenformulier. In zijn partij tegen de 79 jarige Jan van Riel ("Ik schaak al 60 jaar") heeft Richard steeds het voortouw gehad en op enkele momenten voor het einde enkele duidelijke kansen laten liggen. Met slinkende tijd werd de door Richard aangeboden half aanvaard. Overigens Justin van Ingen was de man op het 1e bord.

Hopelijk wordt het spel in week twee een stukje beter voor het Konijn.

Was getekend: El Canino