Ingezonden werk - Deel 5

Tijdens de Coronapauze zijn we, om onze website een beetje levendig te houden, de rubriek "Ingezonden werk" gestart. Gelukkig ligt deze tijd achter ons, maar ik heb toch weer een aantal leuke inzendingen gekregen!

๐Ÿ”— Link naar de eerste editie
๐Ÿ”— Link naar de tweede editie
๐Ÿ”— Link naar de derde editie
๐Ÿ”— Link naar de vierde editie

Gerrit

Ons erelid Gerrit van Oostrum is in Friesland nog volop creatief bezig. Hij stuurde een paar van zijn nieuwste tekeningen door. Blijkbaar bestaat er ook zoiets als een "kwal" buiten het schaken...

Piet

Ons andere erelid, Piet M. Konijn, kreeg onlangs bezoek van oud-clublid John Tromp. Soms voel ik mij oud als ik zie hoe jonkies zoals Kacper, Sander, Marijn, Roy, Lesley en Dennis Zijp de sterren van de hemel spelen, terwijl ze geeneens de eeuwwisseling meegemaakt hebben. In dit geval gaat het echter om een oud-clublid dat ik niet actief heb meegemaakt. Wellicht dat de oudere leden John wel kennen? John Tromp schijnt het Go-spel helemaal uitgespeeld te hebben en daarover lezingen te geven. Op zijn website staan allerlei slimme wiskundige computeranalyses over zijn favoriete spellen, waaronder schaken. Wist u bijvoorbeeld dat de langste theoretische schaakpartij 8849 zetten voor wit bevat? En wist u dat er ongeveer 4,8 x 10^44 legale schaakposities zijn (in dezelfde orde van grootte als atomen op aarde)? Ik had wel een vermoeden, maar John bewijst het...


(een random gegenereerde legale stelling)

๐Ÿ”— https://tromp.github.io/

Dennis

Schaakvereniging Heerhugowaard heeft al een tijdje de Nederlands kampioen op de ledenlijst. Nee, Erwin l'Ami is nog niet gezwicht voor onze gezelligheid, wij moeten het doen met de Nederlands kampioen in een andere sport. Afgelopen zaterdag prolongeerde Dennis Keetman zijn nationale titel in Sudoku. Klik gerust op onderstaande link om de puzzels zelf te proberen...

๐Ÿ”— https://www.wcpn.nl/championships2023/

PS. Heeft u ook iets leuks om met de wereld te delen? Mail mij gerust op webmaster@svheerhugowaard.nl.