Geslaagde “Massakamp” in de Geist.

Eindelijk was het zover. Vrijdagavond 14 juni verzamelden zich zo'n dertigtal schakers in de Geist voor een vriendschappelijke meting van krachten ter afsluiting van het seizoen. Om 15 tegen 15 te bereiken moest er natuurlijk wel wat geschoven worden want van Waardse zijde waren er 11 deelnemers. De dubbelleden Richard en Hein werden ingepalmd evenals Sebastian Wolkers en Tom Arweis (ik hoop dat zijn naam er goed op staat) De belangrijkste man van de avond was toch echt wel Sjaak Schut, de man die de touwtjes in handen had achter de bar. “De koffie en de thee is vanavond gratis”' sprak hij met duidelijke stem. Voorzitter Frank Verkerk opende de wedstrijd die ietsje verlaat rond 9 uur begonnen werd. Hij memoreerde dat er in een ver verleden ook wel eens massakamps geweest waren tussen Opening '64 en Heerhugowaard. Dat was nog in de tijd van Cor Marees en dan zat bij de jeugd het grote talent Li Riemersma op een topbord. (En wij hadden Hans Grootjen)

Er werden twee partijen gespeeld met verwisselende kleur, met een tempo van 30 minuten zonder increment. Volgende keer maar iets eerder beginnen en dan 5 seconden is misschien wel zo leuk. Op bord 1 een interessante ontmoeting tussen Peter Hoekstra, sinds kort (hij moet nog door de ballotage commissie) bijna lid van Opening en niemand minder dan Kevin Tan. Hier won Heerhugowaard met 1 ½ – ½ Op bord 2 liet Richard van Diepen zien hoe het hoort. Hij versloeg tegenstander Jeffrey Pilon met 2-0. Op bord 3 en 4 moesten Kasper v.d. Meulen en Karel Keesman de volle punten laten tegen Johan Bakker en Remco v.d. Ziel. De verdere uitslagen waren: Bord 5.Hein Schut – Dennis Geluk 1-1, Bord 6 Maarten de Haas – John Norder 2-0, Bord 7. Piet M. Konijn – Dennis Maksimovic 1 ½ – ½ , Bord 8. Delano Buijsman – Rick Schut 0-2, Bord 9. Piet C. Konijn – Roland Hoffmann 0-2, Bord 10. Roan Beliën – Bart van Veen 0-2, Bord 11. Sebastian Wolkers – Vincent de Vries 1-1, Bord 12. Lesley Turpijn – Yvonne van Buren 1-1, Bord 13. Willem Kramer – Irma Jansen 1-1, Bord 14. Jesse Suring – Arjan Fernee 2-0, Bord 15. Tom Arweis – Frank Verkerk 1-1
Einduitslag een lichte overwinning voor Opening '64 van 16-14

Volgend jaar komt hier zeker een vervolg op. Dan uiteraard in Heerhugowaard.

Was getekend Piet M.

ps de blokjes kaas en stukjes leverworst gingen er in als koek. Opening bedankt voor de organisatie.