Purmerend 2 – Heerhugowaard 1

Afgelopen zaterdag speelden wij de uitwedstrijd tegen het sterke Purmerend 2. Dit is op rating het sterkste team in de Promotieklasse. Wij stonden dus voor een moeilijke opdracht.

Na een uur of twee viel er nog niet veel van te zeggen, behalve dat Oscar(bord 6) reeds remise had gespeeld. Er kwam een stelling op het bord, waarin beide partijen geen risico konden nemen op straffe van een slechtere stand, dus was remise een logisch gevolg(½ - ½). Niettemin een goed begin omdat Oscar tegen een tegenstander met een rating van 2070 speelde. 
Jean-Paul(bord 5) had vanuit zijn vertrouwde Damepionopening een goede stelling weten te bereiken, maar greep in tijdnood vreselijk mis en verloor(1 ½ - ½). 
Johan(bord 7) kreeg de Leeuw tegen. Hij kende deze opstelling niet, maar wist zich toch goed staande te houden. Zijn tegenstander offerde op h3, maar dat leverde niet meer dan eeuwig schaak op als Johan het offer had aangenomen. Hij sloeg het offer echter af en maakte later een fout en verloor(2 ½ - ½). 
Harmen(bord 3) speelde Siciliaans met c3 en wist een goede stelling op te bouwen. Hij wist een stuk te winnen en kon vrij snel daarna de overwinning binnen halen(2 ½ -1 ½). Peter(bord 2) speelde de Moderne verdediging en kwam wat passief te staan. Op een gegeven moment kwam zijn dame wat in de knoei. Hij wist dit nog wel op te lossen, maar kwam een pion achter. Toen hij even later nog een pion verloor, was zijn stelling niet meer te houden(3 ½ - 1 ½). 
Gerrit(bord 1) speelde Spaans en kreeg redelijk spel. Vlak voor de eerste tijdcontrole greep hij echter mis en dat kostte hem een stuk. Hij probeerde het nog even, maar zag al gauw het nutteloze daarvan in(4 ½ - 1 ½). De wedstrijd was verloren en ook op de overige twee borden zag het er niet goed uit. 
Colin(bord 4) was goed uit een Slavische opening gekomen en had op een bepaald moment winstkansen. Hij liet die echter glippen en moest toen zijn best doen voor remise. Hij maakte echter een fout waardoor hij alsnog verloor(5 ½ - 1 ½). 
Piet(bord 8) was nog als laatste bezig. Hij had een pion geofferd voor activiteit, maar die activiteit verdampte een beetje en toen stond hij dus een pion achter zonder compensatie. Hij heeft het nog heel lang geprobeerd, maar kon de nederlaag niet afwenden(6 ½ - 1 ½).

Gezien het spelbeeld een verdiende, maar geflatteerde nederlaag.

Hieronder het overzicht :

 

  Purmerend 2 - Heerhowaard 1 6 ½ - 1 ½
1 Rob van Someren(1852) - Gerrit van Oostrum(1925) 1 - 0
2 Arno Buijten(1993) - Peter Hoekstra(1904) 1 - 0
3 Wietze Groot(2013) - Harmen Jonkman(2412) 0 -1
4 Peter Smits(2036) - Colin Stolwijk(1869) 1 - 0
5 Paul Schippers(2063) - Jean-Paul Ory(1941) 1 - 0
6 Dennis van den Beld(2070) - Oscar van Ewijk(1833) 1/2 - 1/2
7 Pim Jekel(1901) - Johan Wester(1860) 1 - 0
8 Daniël Doorn(1758) - Piet Konijn(1804) 1 - 0