Vrijdagmiddagtraining

P1010287.JPGOp de eerste Vrijdag van de maand om 14.00 in de Swan wordt er schaaktraining gegeven door onze meester Maarten de Haas. 
Op de foto’s te zien waren er een hoop leerlingen die graag wat bij wilde bijleren op schaakgebied. Vandaag werd het Damesgambiet onder de loop genomen. Onder inbreng van leerling Martijn werd ook even gekeken naar 2 stellingen betreft het “klein plan” , waarbij mij duidelijk werd dat er instinctief naar het bord wordt gekeken maar als we daarna eens goed nagaan wat we allemaal zien?! Er toch een ander antwoord het juiste is waarbij je moet letten op zwakke plekken binnen de 64 vakjes. Gevoel en verstand.

Na een kleine koffie pauze werden we aan het werk gezet na een korte uitleg over het pionnen eindspel. In twee tallen beoefende we een 10 tal opgaven! Ook werd er nog even gesmuld van de meegenomen banketstaaf.

P1010289.JPGEen geslaagde lesmiddag zou ik zeggen!

Wil je ook bijleren op schaakgebied kom erbij zou ik zeggen op vrijdag 6 januari ben je van harte welkom.

Tot dan!

 

P1010293.JPG